Dzień czwarty festiwalu (4 czerwca) rozpoczniemy spotkaniem z prof. Jerzym Bralczykiem oraz red. Michałem Ogórkiem. Ci niezwykli panowie zgodzili się towarzyszyć nam podczas pokazu filmu "Pan Tadeusz". To film niemy, którego premiera odbyła się 9 listopada 1928 r. z udziałem dostojników państwowych (prezydenta Ignacego Mościckiego i marszałka Józefa Piłsudskiego) oraz dyplomatów i zapoczątkowała obchody dziesięciolecia niepodległości Polski.
Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek będą dla Państwa komentować ten film w czasie trwania projekcji, co na pewno okaże się niezwykłym doświadczeniem. Zapraszamy! 
 
Dziesięć minut przed seansem pojawią się przed wejściem specjalne dodatkowe bezpłatne wejściówki.
Niedziela, 4 czerwca, godz. 10.00, Kino Norwid.
 
Na portalu Filmpolski.pl czytamy: "scenarzyści Andrzej Strug i Ferdynand Goetel oraz reżyser Ryszard Ordyński postanowili zrealizować ciąg żywych obrazów w stylu rysunków Andriollego, ilustratora "Pana Tadeusza", przetykanych obficie napisami: fragmentami literackiego oryginału. Film cieszył się w stolicy ogromnym powodzeniem, otrzymał entuzjastyczne recenzje i wiele ciepłych słów ze strony takich osobistości świata kultury, jak Zofia Nałkowska, Jan Lechoń czy Antoni Słonimski, choć zastrzeżenia budziło wysunięcie na plan pierwszy batalistyki z uszczerbkiem dla scen rodzajowych i obrazów przyrody. Krytykowano także budowę i układ fabuły czytelny jedynie dla widzów dobrze obeznanych z poematem. Na ekranie przewijała się czołówka ówczesnych gwiazd kina".

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework