W tym roku, w ramach cyklu Zielonogórskie Konotacje, skupimy się na twórczości Lecha Mackiewicza. W ramach cyklu zobaczymy m. in. produkcję pt. Ja ciebie też, której reżyserem jest właśnie Lech Mackiewicz.
Opis filmu:  
"Ten obraz jest wspomnieniem i jak we wspomnieniach wszystko w nim dzieje się półmrokach, w rytm muzyki i nie do końca jest prawdziwe” – ten sparafrazowany tekst Toma (Narratora ze Szklanej Menażerii T. Williamsa) najlepiej oddaje klimat filmu. Ja ciebie też to pełnometrażowa, w pełni profesjonalna, niezależna produkcja zrealizowana przez zawodową grupę twórców, składającą się z szóstki aktorów i sześcioosobowej ekipy filmowców.
Przygody trójki przyjaciół wchodzących w dorosły świat opowiedziane są lekko i z koniecznym auto-dystansem. Twórca spektaklu, Misiek, przekłada na język teatru swoją własną historię, a film porusza się pomiędzy dwoma rzeczywistościami: życiem i teatrem.
Agrafka, Misiek i Nynek mieszkają we wspólnym mieszkaniu. Agrafka i Misiek są parą. Nynek to najlepszy przyjaciel Miśka. Wszyscy są aktorami marzącymi o wielkich wyzwaniach, o rolach i karierze. I mogą na siebie zawsze liczyć. Aż do czasu, kiedy przyjdzie im stanąć w szranki do walki o tę samą rolę.
Po latach Misiek, już jako reżyser, próbuje z perspektywy czasu zrozumieć ich postawy i motywacje, nie zawsze zachowując wierność faktom w opowiadanej przez siebie historii.
Ja ciebie też to film o młodych aktorach, o ich ambicjach i marzeniach, o ich miłości do teatru, do Szekspira, do siebie samych. Jak wszyscy dziś młodzi ludzie na progu kariery, trójka bohaterów walczy o role, o przyszłość, wreszcie o miłość… Ale angaż do spektaklu znanego reżysera może dostać tylko jedno z nich; jak ta rywalizacja wpłynie na dotychczasowych przyjaciół i współlokatorów? Wszystko odbywa się na oczach widzów – a że rzecz dzieje się “tu i teraz”, mamy okazję przyjrzeć się pracy aktora od kulis. Niekoniecznie przez różowe okulary."

ZAPRASZAMY!
Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework