Mamy przyjemność przedstawić pierwszą Retrospektywę tegorocznej edycji Kozzi Film Festiwal, która skupi się na polskiej aktorce filmowej i teatralnej - Magdalenie Popławskiej!

Filmy, które przedstawimy w tej retrospekcji:

1.    Dramat o zabarwieniu psychologicznym, w reżyserii Agnieszki Łukasiak pt. Dwa ognie (2010), nagrodzony w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych - Jantar (za scenariusz).
Opis filmu (Filmweb):
Młoda kobieta wraz z córką ucieka przed handlem dziećmi na Białorusi i trafia do obozu dla uchodźców w północnej Szwecji. Walcząc o przetrwanie staje się łatwą ofiarą otaczającego ją obcego świata. Wkrótce będzie musiała zmierzyć się z ekstremalnymi wyborami życiowymi, które obrócą jej życie w koszmar.

2.    Film obyczajowy w reżyserii Marka Lechki pt. Interior (2019), nagrodzony podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabulranych w Gdyni (Złote Lwy), Nagrodą Indywidualną za Najlepszy Dźwięk).
Opis filmu (Filmweb):
Magda i Maciek. Dwoje trzydziestokilkulatków szukających swojego miejsca na świecie. Ona, pewna siebie kobieta, stawiająca zawodowy sukces ponad rodzinę. On, uwięziony w szponach kapitalizmu, uciekinier, który wywraca swoje życie do góry nogami. Dwoje nieznajomych, których pozornie różni wszystko. Łączy ich jednak miejsce, w którym przyszło im żyć. To Polska – dla jednych kraj wielkich możliwości, dla innych ojczyzna zatracenia. Pewnego dnia ich losy skrzyżują się i sprawią, że nic nie będzie dla nich już takie samo. Czy Magda zdoła odmienić swoje życie i uratować rodzinę? Czy Maciek znajdzie dla siebie miejsce w świecie, który chce go zniszczyć?

3.     Komedio-dramat Aleksandra Pietrzaka pt. Czarna owca (2021).
Opis filmu (Filmweb):
Magda i Arek tworzą zgrane małżeństwo z 25-letnim stażem, opiekujące się chorym dziadkiem. Mieszkają z synem Tomkiem, który jest w długoletnim związku ze swoją dziewczyną, Asią. Pozornie wszystko jest w porządku – typowa rodzina. A jednak… Magda, nauczycielka w katolickim liceum, ukrywa przed wszystkimi fakt, że woli kobiety, Arek od dłuższego czasu nie może znaleźć pracy, a Tomek – popularny youtuber, kieruje się głównie swoim interesem. Ambaras zaczyna się, kiedy zmęczona życiem w ukryciu Magda postanawia iść za głosem serca, uruchamiając lawinę kolejnych zdarzeń. Asia zrywa z Tomkiem, dziadek znika, a Arek ma problem z posklejaniem rzeczywistości na nowo. Gdy w końcu tłumione od lat kryzysy, konflikty i pragnienia eksplodują, każdy zaczyna żyć na własny rachunek. A przynajmniej tak mu się wydaje… Czy każdy z bohaterów odnajdzie swój własny sposób na szczęście?

O dokładnej dacie, godzinie i miejscu projekcji filmu Dwa ognie powiadomimy już niedługo, obserwujcie naszą stronę i profil na Facebooku https://www.facebook.com/festiwalzgora

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework