Lech Dyblik – Wasz i nasz ulubieniec, juror Kozzi Film Festiwal, który towarzyszy nam od pierwszych edycji, zagości także i w tym roku!

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pieśniarz, przyjedzie ze swoją najnowszą płytą zatytułowaną „W miasteczku Tarusa. Rosyjskie piosenki poetyckie” (2021). Utwory z tej płyty Lech Dyblik zaprezentuje na koncercie otwarcia Festiwalu 15 września, godz. 20.00 w Zatoniu. Towarzyszy Oleg Dyyak – akordeon.

Zauroczony i zafascynowany rosyjską piosenką poetycką artysta ma na swoim koncie już dwie płyty wydane w tym klimacie, a na najnowszej, zabrzmią utwory autorstwa m.in. Jurija Wizbora, Aleksandra Galicza czy Olega Mitiajewa należące już do kanonu rosyjskiej twórczości poetyckiej.

Lech Dyblik – studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na wydziale aktorskim. Ukończył ją w 1981 roku a dyplom uzyskał dwa lata później. W listopadzie tego samego roku zadebiutował na deskach warszawskiego Teatru Narodowego. Występował tam do 1987 roku. Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku w filmie fabularnym "Noc poślubna w biały dzień" w reżyserii Jerzego Gruzy. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Człowiek wózków”, „Wtorek”, „Zemsta”, „Wesele”, „Wołyń”,  „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Na bank się uda”, „Malowany ptak”, „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, czy też w serialach „ Świat według Kiepskich”, „Blondynka”, „Boża podszewka", „Sukces" i "Wiedźmin". Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. W 2010 roku wydał płytę pt. "Bandycka dusza", w 2012 „Dwa brzegi” a w ubiegłym roku „ W miasteczku Tarusa”.

15 września (środa), godz. 20.00, Park Książęcy w Zatoniu

 

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework