Już w najbliższą środę, 9 czerwca o godz. 18.30, w ramach Forpoczty 7. Kozzi Film Festiwal, kolejna Czytelnia Dramatu, a w niej Farmaceuta Anny Dykczak.

Farmaceuta w zamyśle był utworem rozpisanym na wiele głosów. W konsekwencji, został monodramem napisanym specjalnie dla CZYTELNI DRAMATU. Opowiada historię Glorii, która pewnego dnia wraca z zagranicy, by zamieszkać w Polsce. Ta historia jednak mogłaby wydarzyć się w zupełnie innej rzeczywistości. Dopiero pod warstwą słów i zdań ukrywa się dramat, który Anna Dykczak odsłania przed nami, a czyni to delikatnie, stopniowo i przewrotnie.

Aktorka, Anna Stasiak czytać dla nas będzie dramat z marokańskim odcieniem w tle. Anna Dykczak pisze z empatią, nie odsłaniając wszystkich pięter dramatycznych od razu. Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu i do odkrywaniu tej historii krok po kroku.

Po czytaniu odbędzie się rozmowa z autorką i Łukaszem Maciejewskim, krytykiem teatralnym i filmowym. Prowadzenie dr Janusz Łastowiecki. Pomysłodawca, Gospodarz cyklu dr Andrzej Buck.

Sala im. Janusza Koniusza WiMBP, al. Wojska Polskiego 9. Wydarzenie odbywa się z udziałem publiczności. ZAPRASZAMY!  Limitowana liczba miejsc. Wstęp przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
Transmisja www.Facebook.com/festiwalzgora oraz YouTube WiMBP Norwid

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework