Podczas wczorajszego wieczoru oficjalnie zainaugurowano 6. KOZZI Film Festiwal! Były wspomnienia i wzruszający film poświęcone głównemu patronowi Festiwalu - Maciejowi Kozłowskiemu. Po czym nastąpiło uroczyste otwarcie tegorocznego święta filmu, teatru i książki.
Natomiast dziś na Festiwal zawita Marian Opania, będący gościem specjalnym imprezy. Zobaczymy go w recitalu "Moje Fascynacje”, inspirowanego  twórczością takich artystów jak Jacques Brel, Marian Hemar, Włodzimierz Wysocki, Wojciech Młynarski, Bułat Okudżawa. Usłyszymy także utwory śpiewających poetów: Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicy z ostatniego spektaklu muzycznego wyreżyserowanego przez Mariana Opanię pt. „Cohen - Nohavica". Spektakl odbędzie się w sali im. Janusza Koniusza Biblioteki Norwida dzisiaj o 18.00, a bilety na to wydarzenie rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Jutro przed nami kolejny dzień festiwalowych atrakcji.  Wśród gwiazd zobaczymy m.in. Zbigniewa Zamachowskiego, Barbarę Kurzaj, Bartosza Kruhlika, Zdzisława Wardeja, Małgorzatę Pritulak i Lecha Dyblika. Szczegółowy program na piątek przedstawia się następująco:

11.09.2020 (piątek)

Kino Norwid
11.00 "Ikar. Legenda Mietka Kosza", reż. Maciej Pieprzyca, Polska 2019, 1h 59’. Zapowiedź Łukasz Maciejewski
Kino Macieja Kozłowskiego
11.00 "Błąd systemu (Systemsprenger)", reż. Nora Fingscheidt, Niemcy 2019, 1h 58’
Namiot Café Film
11.00-13.00 Festiwal dzieciom i rodzinom: Na pięciolinii kreatywności – zajęcia umuzykalniające ze Stowarzyszeniem Sempre Piu i Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną I st. w Zielonej Górze
Namiot Café Film
13.00 Spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim
Scena II Piętro
13.00-16.00 Warsztaty Szlakiem piosenki rosyjskiej z Lechem Dyblikiem
Kino Na Górze
13.00 "Historie niezapomniane", reż. Barbara Laris, Andrzej Winiszewski, Polska 2017, 40’. Po projekcji spotkanie z twórcami filmu
Scena II Piętro
13.00-16.00 Warsztaty Szlakiem piosenki rosyjskiej z Lechem Dyblikiem
Kino Macieja Kozłowskiego
13.30 "Wackersdorf", reż. Oliver Haffner, Niemcy 2018, 2h 03’
Kino Na Górze
15.00 "Eroica", reż. Andrzej Munk, Polska 1958, 1h 18’
Namiot Café Film
15.00 Spotkanie z reżyserem Bartoszem Kruhlikiem
Kino Macieja Kozłowskiego
16.00  "Obrazy bez autora (Werk ohne Autor)", reż. Florian Henckel von Donnersmarck, Niemcy, Włochy 2018, 3h 08’
Kino Norwid
16.00 Monodram "Nadbagaż" Iwony Kusiak, reż. Rafał Matusz, w wyk. Karoliny Miłkowskiej-Prorok (Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim). Po spektaklu rozmowa z autorką i aktorką. Bilety na abilet.pl
Kino Rektorat
16.00 "Młody Ahmed", reż. Jean-Pierre Dardenne / Luc Dardenne, Belgia, Francja 2019, 1h 24’. Komentarz Andrzej Draguła
Namiot Café Film
17.00 Spotkanie z Barbarą Kurzaj. Prowadzenie Łukasz Maciejewski
Kino Na Górze
17.00 Zezowate szczęście, reż. Andrzej Munk, Polska 1960, 1h 47’
Kino Norwid
18.00 "Ja minę..." wg poezji i  prozy Haliny Poświatowskiej w wykonaniu Małgorzaty Pritulak i Zdzisława Wardejna. Scenariusz Andrzej Buck. Bilety dostępne na abilet.pl
Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od Organizatorów spektakl Bal w operze w wykonaniu Ireny Jun został odwołany! Bilety zakupione na monodram są ważne na spektakl Ja minę… w wykonaniu Małgorzaty Pritulak i Zdzisława Wardejna. Ewentualne zwroty biletów przyjmuje abilet.pl.
Kino Rektorat
19.00 "Supernova", reż. Bartosz Kruhlik, Polska 2019, 1h 18’. Komentarz prawniczy mec. Urszula Bartkowiak
Kino Norwid
20.00 "Na bank się uda", reż. Szymon Jakubowski, Polska 2019, 1h 45’. Zapowiedź Lech Dyblik, mec. Antoni Przybyła
Pałac Wiechlice
20.30 Gala Festiwalowa z wręczeniem nagród Klaps 2020

Miejsca festiwalowe
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9; 65 - 077 Zielona Góra
•    Kino Norwid       Sala im. Janusza Koniusza (parter Biblioteki);
•    Kino Macieja Kozłowskiego Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży (parter Biblioteki);       
•    Kino Na Górze    Mediateka Góra Mediów (I piętro Biblioteki);
•    Scena II Piętro     Sala wykładowa (II piętro Biblioteki)
Kino Rektorat  - Rektorat Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Licealna 9
Namiot Festival Cafe - plac przy Zielonogórskiej Filharmonii, Plac Powstańców Wielkopolskich 10
Cinema City - Galeria Focus Mall, ul. Wrocławska 17

Bilety
Rezerwacje przyjmowane będą w godz. 7.00-14.30, nr tel.: 68 45 32 600; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zakup i wydawanie miejscówek na wybrane wydarzenia odbywa się w kasie festiwalowej w holu głównym Biblioteki, parter (al. Wojska Polskiego 9; 65-077 Zielona Góra) od 10.00 do 18.00. Uwaga! Nie będzie możliwości nabycia biletu bezpośrednio przed seansem w Kinie Rektorat lub Cinema City.
•    Na wszystkie seanse filmowe obowiązują miejscówki w cenie 5 zł
•    Na film „Szarlatan”, reż. Agnieszka Holland – bilety w cenie 20 zł
•    Filmy z cyklu Retrospektywy oraz Kino znad granicy – miejscówki bezpłatne.
•    Spektakle teatralne – bilety dostępne przez abilet.pl
•    Spotkania z twórcami w Namiot Cafe Film (plac przy Zielonogórskiej Filharmonii) – bezpłatne miejscówki.
W związku ze stanem epidemii we wszystkich przestrzeniach festiwalowych wydarzeń uczestników obowiązuje podpisanie Oświadczenia o stanie zdrowia oraz Klauzuli informacyjnej o ochronie danych osobowych. Obowiązuje także zachowanie reżimu sanitarnego (dezynfekcja rąk, noszenie maseczki, dystans społeczny).

Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie internetowej: http://www.festiwal.norwid.net.pl/

Go to top
Template by JoomlaShine