Fot. Wojciech Kiczek 

W ramach Post Scriptum 6. KOZZI Film Festiwal serdecznie zapraszamy na Wieczór z Andrzejem Sewerynem, który odbędzie się 7 października 2020 r. w Sali im. Janusza Koniusza Biblioteki Norwida.

Wieczór składa się z dwóch odrębnych części:

  • godz. 18.00 - spektakl Wokół Szekspira w wykonaniu Andrzeja Seweryna, wybitnego aktora teatralnego i filmowego, reżysera teatralnego, dyrektora Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Na spektakl obowiązują bilety - dostępne na abilet.pl

  • godz. 19.15 - rozmowa o książce Arkadiusza Bartosiaka i Łukasza Klinke Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!

Na spotkanie obowiązują rejestrowane wejściówki, które należy odebrać dzień przed spotkaniem. Rezerwacje: Dział Promocji i Organizacji Wydarzeń - tel. 45 32 635, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wokół Szekspira - Aktor w monodramie opowiada o świecie Szekspira w interaktywnym dialogu z widzem. Pokazuje człowieka w chwilach triumfu, zwątpienia i klęski. Rozmawia o ludzkich słabościach i o sile marzeń. Najpiękniejsze fragmenty arcydzieł Williama Szekspira – "Hamleta", "Makbeta", "Romea i Julii", "Henryka V", "Burzy", "Ryszarda III", "Sonetów" i wielu innych – układają się w fascynującą opowieść o rozmaitych doświadczeniach i stanach emocjonalnych człowieka.

"Ten spektakl będzie próbą dialogu z publicznością" – powiedział Andrzej Seweryn, wykonawca a zarazem dyrektor naczelny Teatru Polskiego – "będę gotów do tej rozmowy i mam nadzieję, że widzowie również". Przedstawienie inspirowane jest widowiskiem "Wyobraźcie sobie..." w reżyserii Jerzego Klesyka w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Spektakl jest pokazem kunsztu jednego aktora, który z wielkim wyczuciem i harmonią przemienia się na scenie z jednej postaci w drugą, przechodzi kolejne inkarnacje, wciela się w kolejne role. Recytując wyjątki ze sztuk oraz sonetów Szekspira, stara się odpowiedzieć na pytanie, kim jest człowiek i co konstytuuje jego byt. Kolejne metamorfozy dokonujące się na scenie wprowadzają nowe wątki i wielkie, odwieczne pytania, na które do dzisiaj nie znamy odpowiedzi. Odnajdujemy jednak tropy, które mogą prowadzić do wypracowania własnej odpowiedzi.

"Wokół Szekspira" na motywach utworów Williama Szekspira: "Hamlet", "Makbet", "Romeo i Julia", "Henryka V", "Burza", "Ryszard III", "Sonetów" i innych

7 października, godz. 18.00, sala im. Janusza Koniusza Biblioteki Norwida 

Koncepcja artystyczna: Andrzej Seweryn
Tłumaczenie Piotr Kamiński
Scenariusz: Piotr Kamiński, Jerzy Klesyk, Andrzej Seweryn

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Wojciech Kiczek

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework