Jedną z patronek 6. Kozzi Film Festiwalu jest znana polska aktorka filmowa i teatralna, Kalina Jędrusik, która wyróżniała się również talentami muzycznymi oraz kabaretowymi!
Kariera kobiety nabrała rozpędu w latach sześćdziesiątych, podczas gdy wcieliła się ona w rolę Joanny w filmie reżyserii Jana Batorego pt. Lekarstwo na miłość .
Gwiazda, uchodząca za jedną z najpiękniejszych kobiet sceny lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, występowała dla polonii w USA w duetach z Violettą Villas.
Wielu do dziś opisuje ją jako kolorowego ptaka, który nadawał barw szaremu, peerelowskiemu światu. Prowokowała nie tylko na scenie, ale również w prywatnym życiu.

Mimo ogromnej miłości do kotów, zmarła w wyniku ataku astmy oskrzelowej, którą spowodowała sierść kota, w 1991 roku.

Wspomnienie Kaliny Jędrusik już w czwartek 3 września o 18.00 w ramach Forpoczty festiwalowej.

Dajcie uwieść się Kalinie, poznajcie jej wyjątkową, momentami kontrowersyjną historię, a później wraz z nami obejrzyjcie film Gdzie jest trzeci król (1966), aby zobaczyć, jak na ekranie radziła sobie ikona polskiego kina.
Zamieszczone zdjęcie zawiera fotografię z książki Kalina. Jestem, jaka jestem, której autorem jest Piotr Gacek. Szukajcie jej w naszej książnicy!

Podczas festiwalu będziemy natomiast bazować na publikacji Dariusza Michalskiego, Kalina Jędrusik.

 

 

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework