Znaczącą rolę podczas Kozzi Film Festiwalu odgrywa książka filmowa i teatralna w odsłonach:

  •  Arkadiusz Bartosiak, Łukasz Klinke, Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!

Biografia jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Autorzy rozmawiają z Andrzejem Sewerynem o świecie teatru i filmu, polityki, a także o życiu prywatnym.

Aktor wspomina dzieciństwo, młodość, opowiada o początkach pracy artystycznej.

Andrzej Seweryn, aktor teatralny i filmowy, reżyser, dyrektor Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. W 1968 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną (PWST) w Warszawie i został zaangażowany do Teatru Ateneum, w zespole którego był nieprzerwanie do 1980 roku. Pierwszą dużą rolę filmową zagrał w "Albumie Polskim" w reżyserii Jana Rybkowskiego. Zagrał w ponad 40 filmach fabularnych.

 

  •  Maciej M. Szczawiński, Zezowate szczęście. Opowieść o Bogumile Kobieli

Portret jednego z najbardziej nieoczywistych aktorów lat 50 i 60, którego dobrze rozwijającą się karierę przerwała tragiczna śmierć. Kim był?  Dlaczego nie pasował do świata gwiazd? Czego się bał? Kto z niego kpił? Skąd obawa, że wyląduje u „czubków”? Autor książki szuka odpowiedzi, rozmawiając z jego bratem, Markiem Kobielą, żoną Małgorzatą i Wojciechem Kilarem, oraz sięga do prywatnych listów Kobieli.

  •  Dariusz Michalski, Kalina Jędrusik

Jaka była naprawdę? Dariusz Michalski, sięgając do rozmów z przyjaciółmi artystki i jej najbliższymi, do recenzji i wywiadów prasowych, do nieujawnionych publicznie faktów i wypowiedzi, do własnych notatek i spotkań z Kaliną Jędrusik próbował stworzyć jej portret. Książka bogato ilustrowana zdjęciami prywatnymi, filmowymi, telewizyjnymi i teatralnymi.

 

  • Jacek Wakar, Przyczajony geniusz. Opowieści o Januszu Gajosie

Najlepsze nazwiska polskiej sceny i filmu – m.in. Janda, Seniuk, Więckiewicz, Englert, Opania, Braciak – opowiadają o swoich zawodowych i prywatnych spotkaniach z Gajosem. Fascynujący portret fascynującego artysty. Profesor sztuk teatralnych i doktor honoris causa łódzkiej szkoły filmowej, uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. W 1964 roku wystąpił w obrazie "Obok prawdy" a już dwa lata później dzięki roli Janka Kosa w serialu "Czterej pancerni i pies" stał się jednym z najpopularniejszych aktorów w Polsce. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym nagród publiczności oraz odznaczeń.

 

 

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework