Teatr bezpośredniego kontaktu z widzem!

W ramach 6. Festiwalu Filmu, Teatru i Książki Kozzi Kobiela Jędrusik obejrzeliśmy legendarny monodram Audiencja II Bogusława Schaeffera, wybitnego kompozytora, muzykologa i dramaturga.
Utwór jest pełną improwizacji, zaskakujących zwrotów akcji oraz trzymającą w napięciu, komedią. Wciąga do uczestnictwa całą publiczność, przekształcając się w „teatr w teatrze”.

Podczas specyficznie schaefferowskiego wykładu o nowej muzyce, z surrealistycznym epizodem sennym pośrodku utworu, aktor-prelegent najpierw wygłasza monolog o sztuce i kondycji artysty we współczesnym świecie, by następnie przejść do odważnego i nieobliczalnego happeningu z widzami, którzy stają się czynnym uczestnikiem zdarzenia. Pozorna przypadkowość wydarzeń widowiska i jego żywiołowość gwarantują wyborną zabawę i śmiech do łez.
Jest to również rzadka okazja do zobaczenia na scenie teatralnego wirtuoza – Mikołaja Grabowskiego, aktora, reżysera oraz dyrektora wielu znakomitych scen w Polsce.

W 2019 roku spektakl obchodził jubileusz 50-lecia! Monodram od swojej premiery w 1969 roku nieustannie bawi polską i zagraniczną publiczność. Był grany m.in. w Iranie (przed cesarzową Farah Dibą Pahlavi), a także na festiwalach w Meksyku, Holandii, Belgii, Danii, Niemczech.

Po spektaklu odbyło się spotkanie z Aktorem. Prowadził je Andrzej  Buck, dyrektor artystyczny Festiwalu.

Data: 13 września 2020,  godz.18.00
Miejsce: Zielona Góra, Kino Norwid / Sala im. Janusza Koniusza Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9

Fot. Aneta Michałowska

Go to top
JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework